lv  ru  en  ee  lt  

Kas ir LED tehnoloģija?


Kas ir LED tehnoloģija?
08 marts, 2016 11:44

Kas ir LED tehnoloģija? LED (gaismas diode) — tehnoloģija, kas ļauj iegūt gaismas starojumu katoda un ar anodu savienotā pusvadītāja saskares vietā (caur pusvadītāju pārejot uz katodu, elektroni mijiedarbojas, un tiek izstaroti fotoni).

LED tehnoloģijai ir vairākas neapstrīdamas priekšrocības, salīdzinot ar citiem gaismas avotiem:
· izturība pret salīdzinoši smagiem ekspluatācijas apstākļiem (vibrācija, nelieli triecieni, ūdens iekļūšana, zema temperatūra, spiediens);
· mazs enerģijas patēriņš (apmēram 7-10 reižu mazāks nekā standarta kvēlspuldzēm) un augsts lietderības koeficients;
· praktiski nesatur veselībai un videi kaitīgus savienojumus (atšķirībā no luminiscences spuldzēm un aukstā katoda fluorescences spuldzēm, kas satur dzīvsudrabu);
· ilgs kalpošanas laiks (70-80 reižu ilgāk nekā parastajām spuldzēm ar kvēldiegu, līdz 80 000 stundām un divas reizes ilgāk nekā aukstā katoda spuldzēm).
85% ietaupījums
LED spuldzes atmaksājas diezgan ātri, jo ļoti būtiski samazinās rēķini par elektroenerģijas patēriņu. (Elektroenerģijas patēriņš, salīdzinot ar kvēlspuldzi, samazinās par 75-85%, salīdzinot ar luminiscences spuldzi – par 40%, vidējais atmaksāšanās laiks ir 1,5 gadi).
Kalpošanas laiks ‒ vairāk nekā 10 gadi
Varat uz ilgu laiku aizmirst par spuldžu nomaiņu, jo LED spuldžu kalpošanas laiks ir vismaz 10 gadi (vairāk nekā 40 000 darbstundu). Lietojot šādas spuldzes, Jūs taupīsit ne tikai elektroenerģiju, bet arī samazināsit izdegušo spuldžu regulārās nomaiņas izdevumus.

Nekaitīgas cilvēkam un videi
 LED spuldzes nesatur kaitīgo dzīvsudrabu, tādēļ spuldžu utilizācija dzīves cikla beigās ir ļoti vienkārša.
Spuldze nesakarst un minimāli patērē enerģiju, nav jutīga pret vides temperatūras svārstībām.
Kā gaismas diožu galvenās priekšrocības var minēt lielāku apgaismojuma efektivitāti, lielāku izturību un ilgāku kalpošanas laiku. Turklāt daudzus kaitina luminiscences spuldžu izstarotās gaismas spektrs.

Pēdējās ziņas

LED lampas mājās.
08 marts, 2016
Mīti par LED spuldzem
08 marts, 2016
Kas ir LED tehnoloģija?
08 marts, 2016