lv  ru  en  ee  lt  

Mīti par LED spuldzem


Mīti par LED spuldzem
08 marts, 2016 11:52

Mīti par LED spuldzēm Mūsdienu patērētāji seko līdzi laikam un interesējas par jaunām tehnoloģijām un produktiem apgaismojuma preču tirgū. Civilizācijas populāro labumu skaitā – energoefektīvās gaismas diodes jeb tā dēvētie LED gaismas avoti, kas visur dzīvojamajās un administratīvajās ēkās nomaina kvēlspuldzes.

 Mēs pastāvīgi atkārtojam par LED spuldzīšu priekšrocībām, salīdzinot ar novecojušām „Iļjiča spuldzītēm”: tās ļauj samazināt elektroenerģijas patēriņu par 85%, kalpo ilgāk un ir mazāk atkarīgas no sprieguma lēcieniem. Tomēr šīm pozitīvajām īpašībām patērētāji bieži pretī min negatīvās: gaismas diožu gaisma ir „auksta”, tām ir maza jauda, kas ietekmē spilgtumu, nav piemērotas parastajām ietverēm un dārgi maksā. Noskaidrosim, vai pastāv šīs negatīvās īpašības vai tie ir kārtējie mīti.


1. mīts. LED spuldzītes izstaro tikai auksto gaismu
Iegādājoties gaismas diodes spuldzīti, ne visi pievērš uzmanību tās krāsu temperatūrai, ko mēra kelvinos (К). LED avoti izstaro gan auksto (4500-6000 К), gan silto (2200-3000 К), gan pat neitrālo (3000-4500 К) gaismu. Godprātīgs ražotājs šos datus vienmēr norāda uz iepakojuma. Tādējādi, salīdzinot ar kvēlspuldzēm, gaismas diodēm ir vēl viena priekšrocība – tās var nodrošināt gaismu jebkādām vajadzībām un telpām. Aukstā – birojiem, neitrālā – slimnīcām, siltā – dzīvokļiem.


2. mīts. LED spuldzītēm ir maza jauda, tādēļ tās nespīd spoži
Izvēloties gaismas diodes spuldzīti, uzmanība ir jāpievērš nevis tās jaudai, bet gaismas plūsmai. To mēra lūmenos (lm) un arī norāda uz iepakojuma. Jo spēcīgāka gaismas plūsma, jo spožāk spīd spuldzīte. Piemēram, 60 W kvēlspuldze un 9 W LED spuldze degs vienādi spoži, jo to gaismas plūsma ir 800 lm. Tādējādi mazākas jaudas gaismas diodes nodrošina labu apgaismojumu un ļauj taupīt elektroenerģiju.


3. mīts. LED spuldzītes netiek komplektētas ar standarta ietverēm
Gaismas diodes spuldzītes tiek izlaistas ar visām standarta pamatnēm, un attiecīgi to komplektācija ar gaismekļu standarta ietverēm nerada nekādas grūtības. Tās ir vītņotās pamatnes, kuras apzīmē ar burtu „E” un atšķirīgu diametru – piemēram, Е27 (platas) vai Е14 (šauras). Vai tapu pamatnes, kuras apzīmē ar burtiem „G” vai „GU”. Skaitlis pēc simbola nozīmē attālumu milimetros starp tapām – piemēram, GU10 vai G5. Tādējādi Jūs patstāvīgi un vienkārši varēsit savā mājā kvēlspuldzes nomainīt pret LED spuldzēm, kurām ir analoģiskas pamatnes.


4. mīts. LED spuldzītes ir dārgas
Pareizāk būtu jāsaka: dārgākas nekā kvēlspuldzes. Tomēr, ņemot vērā galvenos pozitīvos faktorus: augsta energoefektivitāte un ilgs kalpošanas laiks, to salīdzinoši augstā cena atmaksājas ļoti ātri. Pareizās LED spuldzītes patērē maz enerģijas, labi apgaismo un vairākus gadu desmitus spīd Jūsu mājā. Visaugstākā energoefektivitāte piemīt spuldzītēm ar apzīmējumu А++, nedaudz zemāka – ar А+. Atcerieties, ka visi minētie plusi attiecināmi tikai uz pārbaudītu, godprātīgu ražotāju spuldzītēm, kas garantē kvalitāti par saprātīgu cenu.

Pēdējās ziņas

LED lampas mājās.
08 marts, 2016
Mīti par LED spuldzem
08 marts, 2016
Kas ir LED tehnoloģija?
08 marts, 2016